środa, 3 października 2012

Bebok - śląskie dni z grami fabularnymi i planszowymi

"Bebok stojący", źródło prasowe
"Bebok to nadprzyrodzona istota z polskiego folkloru, prawdopodobnie demon słowiański. W wierzeniach ludowych na Górnym Śląsku Bebok mieszka w okolicach ludzkich zabudowań. Spotkać go można w zakazanych, niedostepnych miejscach gdzie nie powinny chodzić dzieci. Znak rozpoznawczy Beboka to wielki pysk, ostre zęby i owłosione kopyta. Beboka podejrzewa się o porywanie do brudnego worka niegrzecznych dzieci, które nie słuchają rodziców. Niektóre agresywniejsze Beboki dodatkowo tłuką dzieci kijem. Aby uchronić się przed Bebokiem wystarczy stosować się do poleceń rodziców."

Bebok - śląskie dni z grami fabularnymi i planszowymi to dwudniowy konwent dla fanów fantastyki. Celem imprezy jest umożliwienie uczestnikom spędzenia dwóch dni na aktywnym graniu w gry fabularne i gry planszowe. Dodatkowo w programie imprezy planowane są konkursy z nagrodami. Na Beboku nie przewidziano prelekcji, gier LARP, i innych pokazów. Bebok to święto fanów gier RPG oraz gier planszowych.

 
Podczas konwentu Bebok planowane są następujące atrakcje:
  • 32 sesje gier fabularnych (z możliwością utworzenia dodatkowej liczby miejsc do grania na życzenie),
  • Pokój gier planszowych,
  • Konkursy z nagrodami,
  • Sobotnie wyjście do knajpy konwentowej,
  • Możliwość wypożyczenia podręczników do RPG w Pokoju Gier,
  • Darmowa kawa, herbata i woda mineralna.
Konwent odbędzie się 17 i 18 listopada 2012 roku w Bytomiu, w województwie Śląskim. Atrakcje Beboka będą zlokalizowane w Młodzieżowym Domu Kultury nr. 1 znajdującym się przy ulicy Powstańców Warszawskich 12, 41-902 Bytom.

Pierwszy i drugi dzień Beboka zaczyna się o godzinie 10:00 i kończy o godzinie 19:00.


Więcej informacji na stronie konwentu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz