piątek, 21 marca 2014

El Generale! - It's time to run!

Zauważyłem kolejną propozycję crowdfundingową polskiego autorstwa, tym razem o El Generale, która potrzebuje łącznie 7 tysięcy funtów do zebrania w nieco ponad miesiąc.

El Generale to lekka gra planszowa (według oficjalnych informacji: "light wargame") opowiadająca o problemach współczesnych dyktatorów zmagających się ze sobą na arenie międzynarodowej i czekających z niepokojem kiedy ich kraj również dotknie „rewolucja”.

Celem graczy w El Generale jest zostanie najlepszym dyktatorem – czyli takim który z walizką pełną pieniędzy odpoczywa na jakiejś miłej tropikalnej wyspie i musi się liczyć z zamachami, zdradami, wojnami i obawą o swoje beztroskie życie. Gracze mają na uzyskanie tego celu zaledwie sześć rund, czyli od 60 do 90 minut.

Wedle zapowiedzi, licytacje, napaści zbrojne oraz bombardowania strategiczne przy równoczesnym zapewnieniu sobie rozwoju mają być treścią rozgrywki.

Z oferty kickstarterowej wiadomo o takich krajach jak: Polska, Zimbabwe, Wenezuela, Iran i Korea (Północna).

Całość projektu można śledzić na Kickstarterze jak również na stronie wydawnictwa (www.publishing.vagantis.pl) lub na profilu Taberna Vagantis Publishing na FB. 

A na stronie BGG można zobaczyć intro opowiadające o grze:

Źródło: notka prasowa i informacje ze zbiórki na Kickstarterze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz