sobota, 1 września 2012

Pół roku z Algemeine Festung

Allgemeine Festung funkcjonuje już pół roku! Mimo kilku krótkich przerw, pojawiało się kilka tekstów w każdym miesiącu. W ogólnym rozrachunku półrocznym wychodzi nieźle - blog zebrał ~15,8 tysięcy wejść, zdobył jakąkolwiek oglądalność (w tym obserwatorów z Facebooka i Bloggera), pojawiają się pod notkami komentarze czytelników. Niemniej, ten tekst poświęciłem głównie porównaniu ostatnich trzech miesięcy, od 1 czerwca do 31 sierpnia.

Garść statystyk, od 1.06 do 31.08.
Liczba odsłon: 6081 (o 2899 mniej niż od marca do maja)

 - Daje to średnią ~66,1 wejsć na dzień
Liczba "Lubiących" na Facebooku: 12 (+1)
Liczba Obserwatorów Bloggera: 22 (+1)
Liczba komentarzy na blogu: 83
Liczba tekstów: 26  


Ogółem, statystyki nie są złe, poza liczbą odsłon - znaczny spadek (tylko w sierpniu miałem rzeczywiście więcej niż 2 tysiące odsłon. Można to tłumaczyć i "sezonem letnim", i tym, że trochę rzadziej pisałem. Na pewno nie prowadziłem żadnych ciekawszych cykli tekstów. 

Czasem bywa, że nie nadchodzą nowe pomysły na teksty. Ostatnio często spotykam się z sytuacją, kiedy jednego dnia ten nowy pomysł wydaje się naprawdę dobry, a po przemyśleniach w dniu następnym stwierdzam, że nie nadaje się nawet do wstępnego zapisania. Albo ewidetnie nietrafiony, albo syndrom "nawet przydatne, ale już są teksty/programy przedstawiające to prościej". Przy okazji, jeden z projektów mi zalega od miesiąca, głównie z lenistwa własnego. 

Dlatego mogę z grubsza uprzedzić, że przynajmniej we wrześniu teksty na AF będą pojawiać się rzadziej. Będę cieszyć się, jeśli zbiorę i zrealizuję przynajmniej 6-7 pomysłów na artykuł w tym miesiącu. Podobno ilość nie oznacza jakości... 

BTW, od jakiegoś czasu (około miesiąca) widzę w agregatorze Blogi RPG, że jednocześnie wysyła feed z nieistniejącej "Gazety z Navarrische Festung". Dziwne, wcześniej to nie pojawiało się...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz