niedziela, 21 października 2012

AF poleca - Dekadzień #2

Drugi Dekadzień to kilka nowych linków do ciekawych miejsc, za drugą tercję października '12. Poltergeist wciąż zalicza (gastro)fazę i pianę na ustach Redakcji, do tego dołączają do nich kolejni followersi. Cóż, szkoda, że kolejne źródło tekstów o RPG wygasa, tam już tylko flejmy dogorywają. Zostaje tylko nie zwracać na Polter uwagi... 

Na szczęście, Blogosfera daje radę.

Podsumowanie dekadnia 11-20 października 2012.

11 września
"List of Available SRD" by SignoreDellaGuerra - użytkownik forum RPG.net postanowił zebrać wszystkie (anglojęzyczne) SRD oraz podobne internetowe legalne zbiory zasad. Szkoda tylko, że nie aktualizowany od tamtego czasu. 

14 września
"Imperium kontratakuje - eksperymentu cd." od Key-Grawr - nie spodziewałem się, że kiedykolwiek będę coś polecać z Inspiracji RPG. A jednak! Tekst przedstawia spostrzeżenia z wprowadzania swojej pociechy w (staroszkolne) RPG.

16 września
"To. Jest. Wojna!" od Kbendera - wpis organizatora 36. edycji Karnawału Blogowego. Dobry poradnik dla grup erpegowych, którym zdarza się często kłócić między sobą.

17 września
"Mistrzowanie #01 - Jedyna prawidłowość" od Michała Zemełki - początek cyklu tłumaczenia fragmentów książki "Gamemastering" Briana Jamisona. Pierwsza część na temat ciekawej prawidłowości dotyczącej przygotowań prowadzącego grę do sesji.

19 września
"O trójkątach" od Beamhita - "Rabować Palić Gwałcić" na temat trójkątów na sesjach. 

Bonusowo:
"Gracze a plany Mistrza Gry od Pafnucego - nie tyle sama notka, co jeden wielki flejm na ponad 300 komentarzy, od konfliktowej sprawy na ostatnich sesjach, po istotę RPG, aż w końcu o flejm na temat grania razem w drużynie, w tym mocne zniechęcenia Pafnucego do prowadzenia gry. Nie tyle polecanka, co kolejny przykład, do czego może doprowadzić niedopowiadanie, co kto lubi na sesjach RPG. Do tego cały koloryt zachowań na sesji, w tym drama i płacz, problemy z postaciami od jednego gracza. Wszystko w komentarzach!

"Reptylion" - blog-satyra na temat Poltera.

Ogólny komentarz 

Ponownie nie za dużo ciekawych tekstów, ale przynajmniej coś jest. Jeszcze 15 października wydawało mi się, że "AF poleca" spali na panewce i będzie kontynuowane najwyżej jeszcze do końca miesiąca. Jest jednak szansa na to, że ten cykl potrwa trochę dłużej. Wiele zależy od was, czytelnicy i blogerzy! :-)

Skoro miesiąc październik ma 31 dni, następne "AF poleca" pojawi się dopiero 1 listopada, na podsumowanie jedenastu ostatnich dni miesiąca. Większa szansa na więcej ciekawych linków o RPG.

3 komentarze:

  1. chwała bogu, że następne AF dopiero za rok!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za link do dyskusji u Pafnucego. Przerwałem śledzenie w pierwszej części a dopiero w drugiej połowie się interesująco.

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajne zestawienie i dzięki za linka!

    OdpowiedzUsuń