piątek, 1 kwietnia 2011

Wolsung 1.9 - pierwsze wieści

Disklejmer: Podana informacja jest nieprawdziwa, wymyślona na potrzeby Pierwszego Kwietnia.

Wszyscy fani Wolsunga w szoku. Na stronie Kuźnii Gier pojawiły się pierwsze informacje dotyczące zapowiadanego wydania drugiej edycji Wolsunga, Edycja została oznaczona jako 1.9 ze względu na datę 1900 r. otwierającą rozgrywkę. Podręcznik podstawowy Zew Aslana zostanie wydany jesienią tego roku, a suplementy Odrzuceni, Maskarada i Wstąpieni ukażą się kolejno zimą 2011 i wiosną 2012 roku. Hasłem drugiej edycji Wolsunga ma być "brawurowo i brutalnie". Na anglojęzycznych forach gorączka, bloggerzy sceptycznie patrzą na sukces 1.9. Planowałeś kupić 1.0? Poczekaj na drugą edycję!

Jakie zmiany w edycji 1.9?

Zgodnie z zapowiedzią Kowali Gier, druga edycja ma być bardziej brawurowa, brutalniejsza i efektowniejsza. Nie wiadomo, co kryje się za tymi hasłami. Autorzy zapowiedzieli, że w mechanice gry zajdą poważne zmiany. Przykładowa rozgrywka testowa drugiej edycji Wolsunga przedstawiona na końcu notki.
  • BG jest Aslanem, MG Aslanobójcą: Jak oficjalnie podano, gracze będą mogli wcielić się w Aslanów mszczących się za śmierć swojego pobratymcy z ręki pewnego wanadyjskiego myśliwego. Mało tego, bohaterowie będą musieli bronić się przed kolonistami - a kto wie - przeprowadzać aslańskie inwazje na Wanadię. Zadaniem Mistrza Gry będzie torpedowanie działań Aslanów za wszelką cenę, kierowanie całego arsenału państw Urdy przeciwko biednym lwom. Wybór suplementów (Odrzuceni, Maskarada, Wstąpieni) pozwolić ma dobieranie konwencji wedle upodobania.
  • Rezygnacja z Bogactwa: Na forach i blogach jednym chórem narzekano na narzucone uogólnienie w kwestii finansowej w Wolsungu 1.0. W drugiej edycji punkty Bogactwa nie pojawią się, zamiast tego cały rozdział Zewu Aslana ma być poświęcony tabelkom z wypisanymi kosztami każdego przedmiotu oraz przelicznikom walut. Od teraz będzie możliwe granie Księgowymi w Wolsungu. Ponoć pojawić się ma profesja umożliwiająca grę kimś, kto lubi liczyć monety co do grosza.
  • Wszystkie konfrontacje mogą zabić: Zrezygnowano z rozdziału konfrontacji na "poważne" i "Va Banque". W Wolsungu 1.9 każda konfrontacja może zakończyć się śmiercią, a do tego liczba znaczników zostanie obniżona. W jednym z wolsungowych forów narzekano na to, że bohaterowie graczy mają za dużo znaczników odporności.
  • Rezygnacja z k10, użycie k30: Twórcy idą z duchem nowoczesności. Postanowili, że zrezygnują z oklepanych kostki dziesięciościennych, rzucanych wiadrami od co najmniej 1993 roku. Tym razem cała mechanika opierać się będzie na 1-5 kostkach trzydziestościennych. Kolejną zmianą ma być sumowanie wyników na wszystkich kościach, zamiast szukania najwyższego wyniku. To potwierdza, że Wolsung 1.9 będzie "brawurowy i brutalny".
Więcej informacji znajdziesz w pilotażowej sesji RPG, promującej drugą edycję.

3 komentarze: