poniedziałek, 25 czerwca 2012

Luźny temat RPGowy #1

Apophysis-Bird & Water, fot. HocusFocusClick, 
licencja CC BY-NC-ND 2.0
W ramach "sezonu ogórkowego" na blogu, postanowiłem ruszyć z nową serią wpisów - luźne tematy erpegowe. Będą to krótkie formy tekstowe obejmujące pojedynczy temat. Nie spodziewajcie się dogłębnych analiz. Najczęściej będę podawać temat i wyrażać swoje wstępne przemyślenia.

Temat: Mag w Minecrafcie

Mowa o Mag: Wstąpienie, czyli o tym, jaka gra jest choćby w paru procentach podobna do tego, co oferuje ten system RPG. Pewnego dnia przyszło mi na myśl, że Minecraft jest jedyną (jeśli nie - jedną z niewielu) grą, gdzie możliwości gracza można śmiało porównywać do możliwości Przebudzonego.

Co takiego mamy w Minecrafcie? Postać może w *magiczny* sposób uczynić z wiadra wody wodospad na 100 metrów, stworzyć "nieskończone źródełko". Co więcej, taszczy wiadrami lawę i również może zrobić tym wiadrem wodospad. Co więcej, przetapia metale i minerały w trymiga, z diamentów robi miecze, jakimś czerwonym proszkiem programuje dziwne oświetlenie, bramy, a nawet rozległe oprogramowanie grające melodyjki. Z mączki kostnej robi suplement do gleby (azotany?), dzięki którym świeżo posadzona sadzonka w mgnieniu oka zamienia się w dużych rozmiarów drzewo. Wytwarza eliksiry, umagicznia narzędzia - umagicznia za pomocą swojego zebranego doświadczenia i Magyi (cyferka i pasek postępu)! Regeneruje swoje zdrowie, jak postać jest dobrze najedzona.  

Magick 

Oczywiście walczy zarówno z mięsożernymi wampirami (zwanymi omyłkowo "zombie", HIT Markami z automatycznym łukiem, ananasi, Tancerzami Czarnej Spirali czy z nephandi. Może także zwiedzać wybrane rodzaje Umbry - jakąś "piekielną przestrzeń" z latającymi oraz świniowatymi Umrodami, jakąś Umbrę ze smokiem. 

Dzięki komendom wbudowanym w grze, może zmieniać pogodę, ustanawiać porę dnia (Czas!), teleportować się w pożądane lub wcześniej ustalone miejsca (Korespondencja!)

W trybie "Creative" postać ma nieograniczone możliwości tworzenia i usuwania wybranego rodzaju materii (czy to ziemia, żwir czy skała), praktycznie z niczego może znaleźć materiały na budowę zamku czy infrastruktury "czerwonoproszkowej" potrzebnej do zbudowania zaprogramowanego wyświetlacza liczb w oparcu o specjalne czerwone lampki (w trybie "survival" zajęłoby to bardzo czasu, głównie na znalezienie odpowiednich surowców)

Magick

Nie wspominając już o modach fanowskich do gry, gdzie uzyskujemy dostęp do nowych przedmiotów, potworów, a nawet do innych Umbr.

Magya w Minecrafcie istnieje. :-) Co o tym sądzicie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz