piątek, 1 czerwca 2012

Trzy miesiące AF

Po trzech miesiącach, Allgemeine Festung nadal funkcjonuje. Jest to więc trzecie miesięczne podsumowanie działalności na blogu. Postanowiłem jednak, że tym razem w odrobinę mniejszym stopniu skupię się na statystykach, a bardziej - na podsumowaniu tych trzech miesięcy. Najprawdopodobniej porzucę comiesięczne podsumowywanie, na rzecz kwartalnego.

Garść statystyk, od 1 do 31 maja.
Liczba odsłon: ~3734 (o 505 więcej niż w kwietniu '12)
 - Daje to średnią ~120,45 wejsć na dzień
Liczba "Lubiących" na Facebooku: 11 (+2)

Liczba Obserwatorów Bloggera: 21 (+2)

Liczba komentarzy na blogu: 50

Liczba tekstów: 11


Można stwierdzić, że popularność AF w internecie okrzepła, a miesięczna odwiedzalność ustabilizowała się. Ilość tekstów również zachowana. Przede wszystkim komentarzy mniej (nie więcej niż średnio 4,5 na tekst), spora część z nich dotyczy Karnawału Blogowego.

Głównymi wydarzeniami na blogu była 31. edycja Karnawału Blogowego "Broń w RPG" oraz cykl "Graj Mechaniką" (zawiera listę tekstów). Tekst rozpoczynający KB oraz trzy utwory z cyklu drugiego były najczęściej odwiedzanymi oraz komentowanymi na AF w tym miesiącu. Mogę stwierdzić, że były także najbardziej udanymi. Za to wznowienie "Inspiracje z PC" okazuje się niewypałem - najprawdopodobniej dociągnę do końca kolejnej "piątki", lecz nie wiążę z tym cyklem żadnego większego sukcesu popularności.

Tak naprawdę o niczym innym w maju '12 nie pisałem. Ze statystyk wymienionych tekstów warto wspomnieć głównie to, że tekst otwierający 31. edycję KB zyskał 406 wyświetleń, a co najmniej dwa teksty z czterech (trzy właściwe + wstęp) "Graj Mechaniką" zbliżyły się do trzystu... 

Uważam, że trzy miesiące to wystarczający przedział czasowy na potrzeby omówienia Allgemeine Festung. Uogólniając, "popularność" (a raczej - odwiedzalność) AF okazała się trochę większa niż spodziewałem się. 9 tysięcy wyświetleń w trzy miesiące, zbudowanie bardzo skromnej (ale jednak) bazy na Facebooku i w oparciu o Obserwatora Bloggera. Zdarzały się teksty udane i nieudane, jednak praktycznie zawsze starałem się o to, by teksty zawierały jak najwięcej treści merytorycznej. Najprawdopodobniej jednak ten wynik odwiedzalności uzyskałem głównie z powodu paru tekstów uznanych za "flejmogenne". 

Co będzie w przyszłości? Czas pokaże. Na pewno - będę ciągnąć "Inspiracje z PC", może wrzucę jakiś raport z sesji. Po drodze będzie Avangarda, więc prawie na pewno wrzucę dwa teksty - z mojego fragmentu programu konwentu oraz relację z konwentu. Jeśli wcisnę głęboko do szafy swoje lenistwo, może pojawią się kompilacje PDF niektórych cykłów tekstów (np.: "Graj Mechaniką!").

O dziwo, wciąż Page Rank 2...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz