czwartek, 11 października 2012

AF poleca - Dekadzień #1

Postanowiłem wyjść poza notkę próbną i poprowadzić cykl "AF poleca". W pierwszym "oficjalnym" podsumowaniu zawarłem 4 odnośniki do - moim zdaniem - ciekawych tekstów z pierwszej tercji października '12. Oczywiście, jeśli znacie jakieś dobre, ciekawe źródła tekstów o RPG spoza portali czy Blogosfery RPG, proszę pisać. :-)

Podsumowanie dekadnia 1-10 października 2012 

3 września:
"O graniu z nowymi ludźmi - Grojkon 2012" od Petry Bootmann - ciekawy tekst na temat relacji z sesji w City of Birds, w której uczestniczyły cztery graczki w wieku 14-15 lat, wcześniej nie grające w RPG. W tym celne spostrzeżenie o tym, że sposób w jaki tworzymy narrację, jest zestawem technik które stały się przeźroczyste.

4 września:
"Prędkość podróżowania" od bohomaza - krótko, ale pomocne tabelki pomagające przeliczyć, ile to bohaterowie mogą przebyć na minutę (albo ile czasu w kilometr) na podstawie całodniowego marszu. 

8 września:
"#2" od Noobirusa - komiks w oparciu o to, że podobno komus nie odpowiadają kobiety-BN na sesjach.

10 września:
"Brzytwa" od bohomaza - Autor wychodząc ze swojej autorki, wskazuje na świeże rozwiązanie dotyczące mechanik erpegowych, w oparciu o używanie zasobów bohatera, jak w planszówkach.

Bonus:
Let's Read: WFRP First Edition - wygrzebane przez Petrę Bootman, temat w którym jeden z użytkowników RPG.net przegląda i analizuje wydanie pierwszej edycji WFRP. 

Ogólny komentarz 

Spodziewałem się zdecydowanie większej ilości tekstów do polecenia. Niestety, jeśli blogosfera trochę przysypia, a Polter krąży między flejmami o feminizm i recenzje, a placem zabaw Zigzaka w zaściankowość organizatorów i sędziów PMM, to potem niewiele wartościowych tekstów powstaje. Ostatnio to nawet cotygodniowe podsumowania na Pafhammerze stały się ciekawsze od trollerstwa na Polterze.

Albo to ja jestem wybredny, jeśli chodzi o treści na temat RPG. ;-) 

Za to Karnego Minusa Dekadnia dostaje redakcja serwisu Poltergeist (a w szczególności moderacja) za wspieranie feminizmu, banowanie osób postronnych w obronie w.w. ideologii oraz swojej śmietanki towarzyskiej i kumpli z Lans Macabre.

6 komentarzy:

 1. Oj nie bądź taki surowy dla poltera, tam po prostu moderują dzieci ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic dziwnego, część redakcji jest z rocznika '90 lub młodszi. :D

   Usuń
 2. O, cait. Coś popularny ostatnio temat ;P

  OdpowiedzUsuń
 3. Odkąd pamiętam, to moderacja i admini na polterze byli... hmmmm... powiedźmy, że kontrowersyjni. I zawsze jakoś mnie dziwiło, że mimo wszystko ludzie tam piszą i wchodzą w dyskusję. Widać, polter zbudował sobie taką "markę" i tego się trzyma.

  No i jeszcze dodam, że dziękuję za wspomnienie o Pafhammerze ;-)
  Przy okazji jednego z tematów, rozpoczęła się dyskusja o istocie RPG, więc może warto zajrzeć. Już ponad 160 komentarzy jest :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od sytuacji na ostatnich sesjach, po dyskusję o "mojsze RPG". Dobrzy są twoi gracze. :-D Powiedz, czy ci drużyna jeszcze się ostała.

   Usuń
  2. Glore i piotro to moi Gracze. Nekron i Terranin to czytelnicy Pafhammera. To tak w ramach wyjaśnienia.

   A poza tym, drużyna trzyma się razem. Jak pisałem, błąd popełniłem zgadzając się na postać Bazi. Ale to da się naprawić ;-)

   PS: widzisz, a napisałeś, że w światku blogowym jakoś tak sennie :-P

   Usuń