środa, 16 kwietnia 2014

Liga Legend #4 - Fiora

Czwarty bohater z League of Legends. Fiora Laurent, szermierz Demacii naznaczona hańbą jej ojca. Tym razem pod warsztat wziąłem The Shadow of Yesterday, proponując pewien crossover pomiędzy Maldorem a Ammeni. Pomysł na nietypową głowę nietypowego ammenickiego Domu, jak i na szermierza ze specyficzną motywacją.

I wait long for a wozzy opponent...

Dlaczego TSoY?


Po pierwsze, krótkie lore na temat Fiory wskazuje zarówno na maldorskie motywy (pojedynkowanie się, motywy szlacheckie), jak i ammenickie (jej ojciec próbował podtruć swojego oponenta, motyw rywalizacji pomiędzy Domami). W przypadku Postaci Drugoplanowej to pomysł na takiego ammenickiego BNa, który z jakiegoś powodu (Sekret Pochodzenia) posiada parę maldorskich Zdolności. 

Po drugie, motyw bycia "najlepszym szermierzem" dbającym o powiększanie listy swoich wrogów i konkurentów bardzo pasuje do rasy elfa. Moim zdaniem, Fiora w TSoY byłaby elfem, szczególnie że dla przedstawienia jej jako bohatera gracza pojawia się wtedy opcja poszukiwania swojego dawnego ludzkiego maldorskiego pochodzenia, poprzez Klucz Rodu. Z jednej strony honor Domu Laurent, z drugiej strony troska (albo ciekawość) o potomków prawdziwych przodków Fiory. Gdzieś pośrodku elfia arogancja i duma (skrywające elfie problemy z empatią) wraz z pragnieniem bycia niezwyciężonym.

Fiora jako Postać Drugoplanowa


Fiora, młoda (nawet jak na elfkę) i świeżoupieczona przywódczyni Domu Laurent, która po pokonaniu swojego ojca (legendarnego fechmistrza) w pojedynku przejęła kontrolę nad Domem czerpiącym parę inspiracji z Maldoru. Najprawdopodobniej najlepszy szermierz w Ammeni (oprócz bohaterów graczy), ponieważ żaden z Ammenitów nie zna się na szermierce.

Rasa: Elf
Kultura: Ammeni
Poziom: 2
Pula Motywacji: 7
Sekrety: Nieśmiertelności, Żelaznego umysłu, Pochodzenia (Dom Laurent)*, Naznaczenia (rapier +2 do pojedynków), Naznaczenia (mizerykordia +2 do obrony przed skrytymi ostrzami), Wzmocnienia (Pojedynkowanie się)

Propozycja nowego sekretu:

Sekret pochodzenia (Dom Laurent)
Oprócz +1 kości nagrody do interakcji z innymi członkami Domu Laurent, pozwala na wykupywanie paru Zdolności (Pojedynkowanie się, Wyrafinowana sztuka, Etykieta) bez potrzeby posiadania kultury Maldoru.

Fiora jako Bohater Gracza


Fiora odkryła, iż pochodzi z maldorskiego rodu szlacheckiego de Lorenzo, dlatego też wyruszyła w świat, mając także na uwadze swój Dom Laurent, nad którym świeżo przejęła kontrolę.

Rasa: Elf
Kultura: Ammeni
Pule: Instynkt (5)/Wigor (4)/Rozsądek (2)
Zdolności
  • Doświadczony (2): Reakcja (Instynkt), Pojedynkowanie się (Wigor)
  • Kompetentny (1): Wytrzymałość (Wigor), Taniec (Instynkt), Etykieta (Instynkt), Urok (Instynkt), Sztuka kochania (Instynkt)
  • Niekompetentny (0): Siła Woli (Rozsądek), Wyrafinowana sztuka (Instynkt), Przeszłe wcielenia (Rozsądek)
Sekrety: Nieśmiertelności, Pochodzenia (Dom Laurent)*, Wzmocnienia (Pojedynkowanie się), Synergii
Klucze: Rodu (de Lorenzo), Domu (Laurent), Żądzy krwi

Można się zastanowić także nad Kluczem Rywalizacji oraz Kluczem Sławy.

Podczas pisania tej notki blogowej zastanawiałem się czy kultura Maldor nie wystarczyłaby Fiorze. Jednak opcja "Ammeni" broni się motywem ammenickiej organizacji handlowej (w tej wersji jako ród pseudo-szlachecki), potencjalnie Kluczem Nadzorcy w dalszej przyszłości.

von Mansfeld

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz