niedziela, 18 maja 2014

Mój zestaw awaryjny na sesję RPG

Tym razem coś luźniejszego i krótszego. Mój zestaw awaryjny na prowadzoną przeze mnie kampanię TSoYa, czyli upakowane parę gier [Among the Stars (pol.: Pośród Gwiazd) + Fiasco + TSoY] na wypadek gdyby na miejscu okazało się, że kontynuacji dziś nie będzie - na przykład ponieważ przybyło zaledwie dwóch graczy z pięciu w puli.

A dokładniej to całość Among the Stars, dwadzieścia kości oraz karteczki do Fiasco, 15 kości Fugde i karty Kluczy do TSoYa - w jednym pudełku.

Wcześniej testowałem z pudelkiem do Munchkina (edycja z 2012 roku), jednak tam ledwie dało się wszystko upchnąć. To znaczy, na tyle ledwie, iż zapakowanie pudełka do siatki i związanie jej było koniecznością; a i tak pojemniczek na kości Fugde majtał się osobno w siatce. W przypadku Among the Stars, nie dość że pudełko większe, to po wyjęciu "tekturki rozdzielającej" (nie znam specjalistycznego terminu) wszyskto się mieściło i to bez dociskania. Na upartego zmieściłbym także te talie (oraz k6 i swoje własne 6k10) do Munchkina.

Szczególnie że Among the Stars to fajny filler na 30 minut, może więcej licząc tłumaczenie zasad. Munchkin powoli mi się nudzi, poza tym jesli przypadkiem zbiorę "wolnych strzelców" z powodu braku sesji TSoYa, to granie w pięć osób staje się 2-2,5 h festiwalem, kto za dwudziestym razem spróbuje wbić z 9. na 10. poziom. Filler więc żaden, a wbrew pozorom tę ogromną Talię Drzwi da się poznać na wylot po 1k3+1 partiach.

Cały pomysł brzmi jak bułczenie. Niemniej i tak gdybym wybierał się na spotkanie planszówkowe, dumnie tradycyjnie wziąłbym gry w pudełkach, każdą zapakowaną osobno we właściwym pudle. Poza tym, zależy mi na tym aby zmieścić się w plecaku (nie targać ze sobą dodatkowych torb), który nie należy do największych. Oprócz pudełka z Among the Stars, mam w plecaku jeszcze zmieścić podręczniki, notatki do kampanii TSoYa oraz playsety do Fiasco, buty na zmianę w siatce (to trochę dziecinne, ale taki wymóg szkoły w ramach RPG Instant), dwa litry napoju i przekąski na sesję. Jestem leniem, wolę nie nosić ze sobą dodatkowych torb tylko i wyłącznie po to, aby rozpakowywać je w razie braku sesji w TSoYa.

von Mansfeld

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz