czwartek, 1 listopada 2012

AF poleca - Dekadzień #3

Dekadzień po raz trzeci, czyli kolejna porcja subiektywnie wybranych ciekawych linków z Internetu o RPG. Kiedy na Polterze lubią "rijalyti szoł" z życia Repka i innych, reszta nadal woli pisać o RPG (albo grać). Ogólnie, w tym tygodniu było trudniej zebrać garść odnośników. A to nibykonkursy skupiły na sobie uwagę, a to znowu na Polterze nic ciekawego, a to raporty z sesji (no dobra, te mogą być ciekawe).

A propos Nibykonkursów, podobno ostatnia edycja przyniosła 19 prac. Głębia Przestrzeni podobno już wyprzedała cały nakład, 36. edycja Karnawału Blogowego zebrała 17 prac. Nieźle, a podobno przecież "erpegie umiera".

21 października
 "Jak założyć blog" od kbendera - Kbender rozpoczął cykl tekstów jako pomoc w założeniu swojego własnego bloga w Internecie. Dobry szczególnie dla tych, którzy nie wkradli się w łaski i fawory Rednacza Poltera. 

22 października
"Program do kart postaci" od Beamhita - wygodny program do tworzenia własnych, funkcjonalnych kart postaci.

30 października
"Nagrody Utopii" od bohomaza - przedstawienie modułu nagrody jednej z gier amatorskich Bohomaza. Komentarze pod notką równie ciekawe.

31 października
"Inicjowanie konfliktów" od Simana - rozbudowany i rzetelny tekst na temat zawiązywania konfliktów w RPG, plus omówienie typów postaci, "biernych" i "aktywnych".. W tym bardzo celne spostrzeżenie: "Pomijając niektóre indiasy, większość mechanik daje nam sporo opcji rozwiązywania konfliktu, za to prawie nigdy: zawiązywania go."

Bonus:
Mapy Zapomnianych krain oraz inne, w dwóch miejscach (#1, #2) , autorstwa Mike'a Schley'a.   

Ogólny komentarz
W tym dekadniu ledwie domknąłem do czterech odnośników, mam nadzieję, że za 10 dni będzie mi z tym łatwiej. Może. W sumie, to można już olać Polter, jak tam wpadnie coś ciekawego i sytego, to będzie cud jak T-34/85 przestrzeliwujący pięć Abramsów pod rząd, jednym pociskiem

Flejm na pafhammerze sprzed kilkunastu dni wygasa, napisano w nim powyżej 460 komentarzy.  W sumie, nie wiadomo nawet o co poszło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz