środa, 21 listopada 2012

AF poleca - Dekadzień #5

Kolejny Dekadzień, kolejne 10 dni nowości. Tym razem podobnie jak dekadzień temu, jest nawet przyzwoicie. Ponieważ nikt nie zgłaszał pani szeryf Caitlyn do urzędu antymonopolowego, wciąż zostaje na "okładce" dekadniowego cyklu polecanych linków. Zostaje głównie liczyć na wysyp ciekawych notek po Falkonie 2012, szczególnie pod kątem rzekomo "reformowanego" PMM 2012 (czytaj - z większą różnorodnością sędziów). O ile jakiekolwiek ciekawe i sensowne pojawią się na ten temat... Ale nie samym fandomem się żyje.

Linki tradycyjnie, pochodzące od 11 do 20 listopada 2012 roku. A jak zwykle, śniegu za oknem nie ma. Za to 6 linków chronologicznie plus dwa bonusowe. Tak z okazji 90. wpisu jako Allgemeine Festung, od 1 marca 2012 roku.

12 listopada
"RPG a Sprawa Polska" od Av - ciekawa dygresja na temat, dlaczego można zaobserwować tendencję do nierozgrywania sesji RPG osadzonych w polskich realiach. 

14 listopada
"O wszystkim naraz" od Petersburga - czyli o tym, jak to czasem nie warto stosować wszelkich erpegowych tricków (w tym z MiMa i Portala), wszystkich jednocześnie, za wszelką cenę. 

15 listopada
"Dlaczego nie pokochałem Savage Worlds" od kaduceusza - wymienienie wszystkich wad Savage Worlds oraz argumentów za tym, że ten system RPG tak naprawdę jest "grą w rąbankę", nawet bardziej niż trzecia edycja D&D. 

"Tworzenie gier - 10 porad praktycznych" od kbendera - 10 porad, jak lepiej podejść do tworzenia gry, w tym te, że lepiej jest robić erpegi dla zabawy, a nie dla celów zarobkowych (vide przykład Charakternika).    

18 listopada
"Zakończenie Beboka" - to nie tyle polecajka, co informacja, że jest sens robić takie imprezy jak Beboki - 116 niezależnych uczestników, rozegranych 16 sesji RPG, kilka konkursów i tym podobne. A podobno "erpegie umiera". ;-)  

19 listopada
"Jak założyć blog #2 - Jak nie zginąć w internecie" od kbendera - wyczekiwana kontynuacja cyklu "Jak założyć blog", w tym dobre porady jak harmonogramy wpisów, komentowanie cudzych blogów i obserwacja statystyk bloga.

Bonus:
"AnyDice" - dobre narzędzie do testowania prawdopodobieństwa wyników, być może także mechanik erpegowych. Ciekawie prezentuje się rezultat formuły "output [absolute d6-d12-d8]".

"RPGownia" od Kapitana Freaka - warto sprawdzić, na razie cztery odcinki w playliście o RPG, w tym recenzja TSoYa.

2 komentarze:

  1. Dziękuję za polecenie informacjo o Beboku. zjAva i Lajconik (a teraz jeszcze Bebok) pokazują, że warto robić coś dla Graczy. Mam nadzieję, że takiego typu imprezy pojawią się w całej Polsce i na stałe zakorzenią się w konwentowej tradycji.

    OdpowiedzUsuń