niedziela, 11 listopada 2012

AF poleca - Dekadzień #4

W tym dekadniu na bogato. Garść linków plus sporo w bonusie. Tym razem pominę ogólne podsumowanie tego dekadnia na końcu tekstu, owe summary zamieszczę tu, we wstępie. Między innymi w końcu jakieś teksty dotyczące stricte grania, erpegowania - a to mięcho na temat danego systemu, a to ciekawe relacje własne jakiegoś blogera, znalazł się także konkretny materiał do RPG. Podobno szperanie statusów fansite'ów z Facebooka także daje *jakieś* efekty.  

Czyli tradycyjnie, od 1 do 10 listopada 2012. Jeśli znudziła się wam pani szeryf Caitlyn strzegąca laptopa i monitora 19", piszcie. ;-)

1 listopada
"Apocalypse World" od Darkena - przejrzyste przedstawienie systemu RPG z nurtu indie, z okazji 37. edycji Karnawału Blogowego. 

4 listopada
"E-Neuroshima" od Bartosha - kolejny przykład RPGowca, który przekonał sie, że gra przez internetowy komunikator głosowy może być fajna. W tym, w notce linki do dwóch kanałów YouTube związanych z graniem "skajpowym" - YuriPRIME oraz Bartosha. 

5 listopada
"Dlaczego ten zły jest zły?" od Nita - sensowny pomysł na urozmaicenie motywacji bohaterów niezależnych, do tego dość kompatybilny z innymi systemami charakteru postaci. 

6 listopada
"Zapiski z sesji #22! - Legenda Pięciu Kręgów #1 (I)" od Skryby - polecam ten o to "raport z sesji" dlatego, ponieważ o ile nie traktuje za dużo o samej sesji, to zawiera sporo informacji o samych wnioskach i wrażeniach Skryby na temat zapoznania się z L5R, tworzenia postaci oraz wnioskach po sesji. Czyli tego wszystkiego, co brakuje w wielu polskich raportach sesji.  

9 listopada
"Filozofia D&D wg Lewisa Pulsiphera #3 - rola prowadzącego" od Key-Ghawr - warto przeczytać, choćby dla dobrego przedstawienia przetłumaczonych fragmentów oraz wniosków Key-Ghawra. I to nawet jeśli stoimy daleko od OSR czy grania w D&D z lat 70.

Bonus:
"Terminatorzy Kuźnii Gier" - ciekawy pomysł na współpracę Kuźnii Gier na konwentach, czyli zbieranie Czerwonych Złotych w zamian za sesje, LARPy, prelekcje, turnieje i inne takie odnośnie Kuźnii Gier.

"World of Warhammer: The Streets of Marienburg" - nakładka na Dungeon World, do gry w settingu Warhammera. Znalezione przez Ifryta. [DOWNLOAD PDF] 

Śmiesznie:
"O co chodzi z tymi grami RPG?" na goSupermodel. - w tym "jakdyby to życie i tak są akcje itd" oraz "jest też OLS i LS czyli ostre love story i love story :D"

3 komentarze:

 1. No no no, proszę proszę, już wiemy w co się bawi von M po godzinach, w modelkę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie chcesz tego na Poltrollnie wysyłać? Adam Waszkiewicz wrzucałby na pewno jako news RPGowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale co? "AF poleca"?

   No nie wiem, czy Adam Waszkiewicz chciałby w ogóle tę serię wrzucać na Poltrollera - w końcu to zbiór paru linków z blogosfery, polterblogów i ewentualnie k2 innych rzeczy, odnoszących się do pojedynczych wpisów.

   Usuń