piątek, 1 sierpnia 2014

Avangarda 9 - Sesje od Mansfelda

Na Avangardzie 9 (7-10 sierpnia) zamierzam poprowadzić dwie sesje - w Wolsunga 1.5 oraz w The Shadow of Yesterday. Poniżej umieszczam opisy tych sesji. Jakby co, na konwencie będę w piątek i sobotę, ewentualnie w niedzielę. Uznałem, że nie ma co próbować się z prelekcjami, które są nudne - i tak nikt nie przyjdzie. ;-) Zaś nawet mierna sesja nie jest czasem straconym, a więc - małe ryzyko, duży potencjał na dobrą zabawę.

Lista moich atrakcji na Avangardę 9:

Karczma niezgody (piątek, godz. 16 - 21)
Sesja RPG
Gra: The Shadow of Yesterday
Czas trwania: 4.5-5 h
Liczba graczy: 2-4
Restrykcje wiekowe: 16+ (TSoY zawiera niektóre elementy zahaczajace o zagadnienie erotyki, lecz one są w pełni opcjonalne z punktu widzenia graczy)
Doświadczenie graczy z grą: Przyjmę także osoby nie zaznajomione dotąd z TSoY.
Opis przygody: Bohaterowie stają przed problemem, jak rozstrzygnąć wieloletni spór o ufortyfikowany zajazd. Dwóch feudałów twierdzi że ma przybytek jest w ich domenach, do tego okoliczna wieś popierająca panią karczmarz należy do trzeciego władcy. Ostatnio rozeszły się plotki o zbójach napadających na konwoje z uzbrojeniem i wyżej urodzonymi ludźmi, wołającymi „Wolność dla ludu!”... Spory i konflikty pomiędzy bohaterami zalecane, ostateczny triumf osiągnie tylko jedna frakcja – albo żadna.

Złap golema (sobota, godz. 16 - 21)
Sesja RPG
Gra: Wolsung 1.5
Czas trwania: 4.5 h
Liczba graczy: 3-5
Restrykcje wiekowe: na wszelki wypadek standardowe PG-13
Doświadczenie graczy z grą: Przyjmę także osoby nie zaznajomione dotąd z Wolsungiem w edycji 1.5
Opis przygody: Wotania, przedmieścia Heimburga. Pewien arystokrata zgubił swojego golema-ochroniarza, który podobno był widziany w okolicy i właśnie niepokoi mieszkańców swoimi „patrolami” podczas których strzela do ptaków, kundli i niekiedy do przechodniów. Oczywiscie policja jest podejrzanie bezradna, a brat arystokraty zaleca Damom i Dżentelmenom dyskrecję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz