piątek, 1 kwietnia 2016

Jack Vance (Dungeon World + Inverse World)

Jakiś czas temu rozpocząłem kampanię w oparciu o setting Inverse World (oczywiście do Dungeon World) w roli obsługiwacza bohatera gracza. Wybrałem playbook The Captain, albowiem postanowiłem zainspirować się Cyrusem Vancem z gry Lady Blackbird. Stąd też imię mojego bohatera - Jack Vance - który pilotuje swój statek kupiecki "Blackbird". Jest on kupcem gotowym zaryzykować swojego "Kosa" albo własne życie po to, aby wzbogacić się na tym.

Za mną trzy sesje, obecnie ten bohater stoi na 3. poziomie (m.in. dzięki 10 XP po drugiej sesji). Najprawdopodobniej to będzie krótka kampania (k6+3 sesje), nie spodziewam się awansu na 10. poziom. Artwork po prawej średnio reprezentuje moją postać - nie te detale wyglądu (o tym niżej), okręt w tle także wygląda inaczej. A z tego co nam wyszło w trakcie współtworzenia świata, nasz Inverse World bardziej przypomina "electric-magic weird fantasy" aniżeli steampunk...

Jakby ktoś się pytał: statystyki statku (i to co zawiera) są na samym końcu.

Wygląd Bohatera: Jack Vance jest Aniołem któremu zamiast niewielkich skrzydełek na plecach (i zamiast włosów) wyrosły czarne niczym kos pióra. Ubrany w arystokrackie luźne szaty (stać go!) skrywające skórzaną kamizelkę oraz spodnie. Nie rozstaje się z nim jego gronostaj* String, na plecach; podobnie jak jego świeżo kupiony długi rapier oraz pistolet skałkowy.

* - pierwotnie miała być latająca wiewiórka, lecz po namowach graczy najpierw zwierzę stało się łasicą, ostatecznie gronostajem.

Wygląd Statku "Blackbird": Pomalowany na czarno, zdobiony złotem (miejscami srebrem) drewniany statek powietrzny, napędzany żaglami słonecznymi. Gotowy do walki - ma na pokładzie przednie działo (do strzelania w przód i na boki), pozostałe kilka dział pod pokładem. Ponoć naprawdę szybki, łatwo nim się steruje. "Blackbird" jest jednostką przewożącą jaja specjalnych pająków, z których krwi ekstrahuje się chłodziwo, zaś same pająki mogą być wyhodowane na bestie wielkości wysp. Te jaja otoczone są jedwabiem z którego wytwarza tkaninę która nieprzemaka od Deszczu.

Zahaczka do kampanii: Jack Vance kiedyś (wraz z Liliastre the Lantern) napotkali kiedyś Sol, odtąd (wraz z Rokkitem the Mechanic) uciekają przed potężną organizacją alchemików i handlarzy pod przykrywką "Kościoła Złotego Słońca" [Aurum Sol Sanctum]. Przy tym wszystkim Jack Vance chce uratować swoje interesy.

Statystyki postaci:

Class: the Captain
Aspect - Background: Merchant 
 • (When dealing with someone who values money, you can spend 1-trade in place of rolling Parley. When you do, you gain leverage and take the 10+ result for Parley.)
Look: Eye Patch, Shoulder-Perched Pet [ermine „Sprite”], Lean Body, Regal Attire
Drive: Money and Fortune (Endanger yourself or your ship for the sake of riches.)
 - - -
Level: 3 (5/10 xp)
Damage: d6
Armor: 1
HP: 20/20
0-Map and 7-Trade (1-Trade from Waterfall, 4-Trade from Fleshforge, 2-Trade)
 - - -
STR 9 (0), DEX 13 (+1), CON 12 (0), INT 8 (-1), WIS 17 (+2), CHA 16 (+2)
 - - -
Moves:
 • Sail the Skies
 • Captain's Share
 • Chart the Course
 • Renovations 
 • Hell and Thunder
Gear (5/7 weight):
 • Captain's leathers (1 armor, 1 weight)
 • Dueling rapier (close, precise, 1 piercing, 2 weight)
 • Flintlock pistol (reach, near, +1 damage, reload, 1 weight) + ammo bag (3 ammo, 1 weight)
 • Merfolk** pipeleaf (6 uses, 0 weight)
 • 39 coins*** - własne drobne [oprócz drużynowych skarbów]
** - Uznaliśmy że merfolki produkują odpowiednik halfling pipeleaf.
*** -  "Monety" to kamienie szlachetne o konkretnych wymiarach. 1 coin to szmaragd, 2 coin - szafir, 5 coin - rubin, 10 coin - diament.

Bonds:
 • I wouldn't be here today if it weren't for Rokkit  (W trakcie III sesji to Rokkit zawdzięcza sporo reszcie drużyny - Liliastre pomogła mu uporać się z pająkami w pomieszczeniu, Jack Vance wziął na siebie dług za zniszczony prawdany budynek)
 • Rokkit próbuję przejąć kontrolę nad moją załogą. (Na II sesji, Rokkit zamiast zniszczyć załoganta zmutowanego w golema postanowił przejąć konstrukta dla siebie)
 • Rokkit jest mi dłużny wiele przysług (Podczas III sesji Rokkit jest mu dłużny wzięcie na niego długu, a także przyczynił się do uszkodzenia statku)
 • Liliastre hasn't earned the respect of my crew. (Dotąd Liliastre była lekceważona przez załoge "Blackbird", lecz po tym jak dzięki niej rozbito barykadę do bram wiodących do hiperszlaku na Worldcrest (a później częśc załogi wyleczyła się z choroby manicznej), załoga zaczęła szanować Liliastre)
 • Liliastre ciągle musi być ratowana. (Od II. sesji Liliastre ciągle wypada za burtę albo coś jej grozi, ktoś - Rokkit albo Jack Vance - musi ją ciągle ratować)

Statystyki statku powietrznego "Blackbird":
Huge, Control +2, 3 Stress Points, Cannons 3d6 (near, far, elemental [fire]), Vehicle, 20+ Passengers


 • Agile: Increase your Control by +1
 • Luxurious: When you would gain 1-Trade from Captain's Share, gain 1d4 Trade instead
 • Combat Ready: Your cannons deal +1d6 damage.
 • Fast: Increase your Control by +1.
 • Dragonfire Cannons: Gain the Elemental [fire] tag.
- Cannons: 8 ammo
- Zapasy: 1013 racji
- 13 członków załogi (nie licząc BG oraz wynajętego hirelinga)
- 6 x Bandages (18 uses)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz