niedziela, 2 grudnia 2012

3/4 roku z Allgemeine Festung

Ten kwartał wypadł nawet lepiej niż spodziewałem się. Wciąż utrzymuje mniej więcej stałą ilość tekstów na miesiąc. Najprawdopodobniej dzięki wprowadzonemu cyklowi "AF poleca" zachowuję u siebie regularność wydawania tekstów; staram się napisać przynajmniej jeden tekst pomiędzy kolejnymi "Dekadniami". Jak wymyślę jakiś bardziej merytoryczny cykl na co najmniej kilka tekstów, będzie naprawdę dobrze.

Garść statystyk, od 1.09 do 30.11.
Liczba odsłon: 5998 (o ~82 mniej niż od czerwca do sierpnia)
 - Daje to średnią ~65.91 wejsć na dzień
Liczba "Lubiących" na Facebooku: 12 (0)
Liczba Obserwatorów Bloggera: 27 (+5)
Liczba komentarzy na blogu: 93
Liczba tekstów: 27 

We wstępie ważna uwaga - od 1 listopada nie reklamuję wpisów na Polterze (poza "Erpegową Kurtyną", planowany "miesięcznik" dla Polterowców), w zasadzie zaczynam ograniczać się z promocją do forum CD-Action oraz źródeł typu Blogi RPG oraz linki referencyjne z innych miejsc. Stąd też kwartalna liczba odsłon nie imponuje, ponieważ ten miesiąc zaniżył wcześniejsze "plus Polter". Aczkolwiek i tak bez Poltera źle nie jest - w listopadzie niewiele poniżej dwóch tysięcy, spodziewałem się, że będzie co najwyżej w przedziale 1000-1100. Być może część odwiedzających mój blog z Poltera i tak prędzej czy później dociera do moich tekstów z innych źródeł.

Udaje mi się utrzymać zbliżoną liczbę tekstów, minimum 7 miesięcznie. Powiększyło się grono Obserwatorów bloga, co mnie cieszy. Mam nadzieję, że kiedykolwiek Facebook będzie mieć jakiekolwiek znaczenie, jeśli chodzi o statystyki Allgemeine Festung. Na tamtejszym fanpage'u, jak pójdą dwa lajki, to już święto, a i tak stamtąd nikt nie zagląda na bloga.

Porównanie listopada z poprzednimi miesiącami daje także inne spostrzeżenia. Tym razem liczba odsłon na osobną notkę to najczęściej 60-90 (z "AF poleca" bywa gorzej). Co ciekawe, liczba odsłon przypadających na najświeższy tekst to często połowa ogólnych odsłon na blogu danego dnia (strona główna, zakładki, inne teksty).  Być może wysokie wyniki dla pojedynczego tekstu (150+ odsłon) spowodowane były tym, że po prostu wiele osób klikało w link z Poltera i na tym kończyło odwiedziny na blogu? W każdym razie, mniejsze wahania jeśli chodzi o dzienną liczbę odsłon, a i tak zazwyczaj utrzymuje się około 30-40 odsłon w dniu bez aktualizacji bloga.

5 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Keep (t)rollin'... ^^

   Zaczynam zastanawiać się, czy takim zwykłym blogom Facebook jest tak znowu potrzebny, skoro na GryNarracyjne.pl podobna liczba lubiących co na AF, a i tak efekt byłby lepszy, gdybym linkował teksty blogowe z mojego profilu osobistego (czego obecnie nie czynię). I tu nawet porady, aby wydawać nowości na FB po godzinie 18-stej nic nie wnoszą.

   Usuń
 2. Piszesz o odsłonach? Czy o UU? Piszesz o Google Analitycs czy narzędziu dołączonym do blogera? To spore różnice.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spora różnica jest (1411 odwiedzin, 591 UU i 7472 odsłon dla października; 942 odwiedziny, 407 UU i 8421 odsłon dla listopada), ale nie uwzględniam odsłon według Google Analitycs bo chociażby wlicza moje (dla statystyk Bloggera wyłączyłem je). Podane w notce "odsłony" to wyświetlenia wg Bloggera. Niestety przyszło mi używać GA dopiero od ostatnich dni września, więc danych z dalszych miesięcy nie posiadam. Mozna za to wspomnieć, że współczynnik odrzuceń z października wynosił 65,7%, a w listopadzie - 55,3%.

   Podałbym oba dane (GA i Blogger) w tekście blogowym, gdybym właśnie nie zagapił się z tak późnym stosowaniem GA.

   Usuń
 3. Właśnie mi o to chodziło.
  Bo UU to co innego niż odwiedzający i statystyki z Blogspota to zabawka w porównaniu z GA.
  Tak więc podawanie tych statystyk z B. to coś w stylu tych które podają redaktorzy Pf+ http://info.polter.pl/Statystyki.html i na nich bazują.

  OdpowiedzUsuń