sobota, 1 grudnia 2012

AF poleca - Dekadzień #6

Końcówka października również trzyma formę i ponownie zebrałem garść linków do zaprezentowania. Cailtyn uwolniła się z ciasnego pulpitu laptopa, obecnie zamierza łapać bandytów, jak na panią szeryf Piltover przystało. A tak na poważnie, kto n-ty raz oglądałby moje stanowisko komputerowe z nudną ścianą w tle? Nawet Caitlyn znudziło się to.

Za dnie 21.11 - 30.11 osiem linków (w tym jedno video) z polskiego internetu na tematy okołoerpegowe. Po Falkonie i PMMie polterowicze (jak zwykle zresztą) grają między sobą w łapki i polecanki, do tego rozgorzał kolejny flejm o feminizm w erpegie, reszta e-fandomu zajmuje się czymś bardziej konstruktywnym.

23 września
"Zagłada gier fabularnych" od Neurocide - polecanka komentarzy, a nie tekstu (choć porównanie do działań autora Talisanty może kogoś zaciekawić), w tym to, że w końcu pojawiają się jakiekolwiek konkretne argumenty na temat "erpegie umiera".

24 września
"Koniec świata jako koniec fabuły" od Goratha - tekst o tym, że "końcem świata" na sesji RPG może być koniec kampanii; innym zagadnieniem poruszanym jest pomysł na wstępne zaplanowanie końca kampanii.

25 września
"Tańcem i Śpiewem" - czyli o zabijaniu trolli w rytmie Jeziora Łabędziego i innych absurdach - dygresja dotycząca tego, że tak naprawdę umiejętności typu "taniec i śpiew" średnio są przydatne w typowych przygodach rozgrywanych przez dzisiejszych erpegowców. Muszę stwierdzić, że coś w tym jest, aczkolwiek napisałbym tekst na ten temat w trochę inny sposób...

26 września
"Ilustrowany Koniec Świata ;)" od Skryby  - Epickie. Przedstawienie. Nieudanych. Końców. Świata. (i tych, które na pewno nadejdą).

27 września
"Przestrzeń to ocean, planety to wyspy" od zegarmistrza - Rzadko podobają mi się wpisy Zegarmistrza, ale ten warto przeczytać choćby na "drugą połowę" tekstu na temat księstw włoskich. W tym puenta: "Jakby ktoś nazwy pozmieniał i opublikował to jako własny setting, to w każdej recenzji czytałby, że kupy się to nie trzyma i nie jest realistyczne.""Top 7 Ulubionych Systemów RPG" od YuriPRIME - video będące zapowiedzią subiektywnej listy siedmiu ulubionych systemów RPG Yuri'ego. Co ciekawe, w tym filmiku zwraca uwagę także na to, jak bywa z recenzjami (w tym gier komputerowych). Pojawił się już pierwszy z odcinków.

28 września

"Roll20 - Czyli prowadzimy sesję online" od Noobirusa - zgrabny przegląd Roll20, w tym to, że nie trzeba ograniczać się do systemów opartych na d20. Nic nowego, ale zawsze to kolejna promocja erpegowania online.

Bonus
"Jaksięgranalastinn" - przykład pewnego "lastinnowca" na nie-Lastinnie, jak to "trzeba grać w erpegie i pebeefy". Scary shit. 


photo credit: RottenKrow via DeviantArt via cc by nc nd 3.0

1 komentarz: