poniedziałek, 2 kwietnia 2012

Pierwszy miesiąc AF

Minął pierwszy miesiąc, od kiedy funkcjonuje Allgemeine Festung. Mimo pewnych drobnych trudności, udało się rozkręcić bloga. Ogólnie ten miesiąc można uznać za umiarkowanie udany - liczba odsłon w marcu zdecydowanie przekroczyła ustalone minimum dwóch tysięcy, a przybyło paru Obserwatorów Bloggera oraz polecających na Facebooku. Notki blogowe wypadły umiarkowanie dobrze. Ogólnie jestem zadowolony ze swojego blogowania.

Garść statystyk, od 1 do 31 marca.
Liczba odsłon: 2737 (około +700 w porównaniu do średniej miesięcznej "GzNF")
 - Daje to średnią ~88,29 wejsć na dzień 
Liczba "Lubiących" na Facebooku: 6 (+3)
Liczba Obserwatorów Bloggera: 19 (+3)
Liczba komentarzy na blogu: 52
Liczba tekstów: 15

Spodziewałem się minimum dwóch tysięcy odsłon, co najmniej 50 komentarzy, jakiegokolwiek przyrostu polecających via Facebook lub Bloggera. Co prawda idealistyczny plan "3000 odsłon + co najmniej odpowiednio 8 i 20 polecających via FB i Blogger" nie wypalił, jednak nie ma co narzekać. Dopiero od 25 marca Allgemeine Festung funkcjonuje w agregatorze Blogów RPG, za to wciąż nie jest podpięty do RPG Agregatora oraz newsów Gry Fabularne.

W kwietniu nadejdą kolejne artykuły. Tematyka tekstów ulegnie pewnemu zróżnicowaniu, być może trochę więcej będzie z Etykiety "Teoria RPG". Natomiast bardzo wątpię, bym napisał równie sporą ilość notek co w marcu, licząc tą którą czytasz - moim celem jest utrzymać tempo nie większe niż dwie notki w tygodniu.

Najpopularniejsze treści blogowe AF w marcu:
Urban Survival Sandbox - 197 wejść, 0 komentarzy
Labyrinths & Lycanthropes - 161 wejść, 2 komentarze
Inspiracje z PC #2: Poranny Wicher ze Starszych Zwojów - 155 wejść, 7 komentarzy
[KB #29] Stos pomysłów na zastosowanie ruin - 151 wejść, 1 komentarz
Inspiracje z PC #1: Wierzchem & Mieczem - 139 wejść, 7 komentarzy

Niezłe to rezultaty, jednakże czuję lekki niedosyt w związku z niezbyt dostatecznym (moim zdaniem) przyjęciem się późniejszych tekstów z serii "Inspiracje z PC" (szczególnie trzeciego tekstu o Anno 1602 - uważam go za najlepiej napisany, a miał zaledwie 136 wejść). Poza tym, spodziewałem się jakichkolwiek komentarzy pod  "Urban Survival Sandbox" oraz czwartym tekstem "Inspiracji z PC".

Dobrze przyjęły się zakładki: "Woluminy AF" (49 wejść) oraz "Co to jest RPG?" (36 wejść). Inne zostały wstawione niedawno, więc trudno obecnie pisać o tym, czy faktycznie dobrze się przyjęły. 

Kwiecień będzie miesiącem dalszego rozwoju Allgemeine Festung. Dołącz na Facebooku już teraz!

6 komentarzy:

 1. Mi najbardziej przypadł do gustu właśnie wpis o Wesnoth :) (którego przespałem, stąd brak mego komentarza).

  Sam pewnie parę linijek tekstu na temat tej świetnej - i darmowej! - gry napiszę "u siebie", gdy tylko uporam się z jedną kampanią, heh ;P.

  Osobiście statystyki mnie nudzą - sam nie mam żadnych "wytycznych" co do RPG Kepos. Ot, piszę kiedy chcę i kiedy na(de)jdzie inspiracja :).

  Pisanie "planowe" mi średnio idzie (no, poza tłumaczeniami - a i z nimi czasami są obsuwy, wywołane głównie czymś takim jak "życie" ;P).

  Niemniej, miło widzieć, że blog Ci się kręci :).

  Peace,
  Skryba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Statystyki statystykami - generalnie piszę blog nie tylko dla siebie, cieszy mnie więc, gdy ktoś ten blog (regularnie) czyta. ;)

   Co do pisania planowego - chcę utrzymać jakąś regularność. To ponoć zachęca czytelnika do zainteresowania się blogiem. Oczywiście, trudno bym w praktyce zachował sztywne plany przez więcej niż parę tygodni. Chcę łączyć pisanie o tym co lubię z pisaniem bardziej regularnie.

   Usuń
 2. Całkiem przyjemne statystyki, ja akurat szalenie lubię tabelki, wykresy i tym podobne, więc przejrzałem Twoje dane z zainteresowaniem. Nie mam niestety odpowiedniej wiedzy by porównać to z całą blogosferą, ale wydaje mi się, że trzymasz blogiem całkiem dobry poziom.

  Dla porównania trendu - jak kwestia referrerów? Skąd najwięcej osób trafiło na bloga: z Googla, agregatorów, FB, może z Bagna? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że na tle polskiej blogosfery, jestem gdzieś w środku stawki. Nie wyżej.

   Referrery. Przed 25 marca - miażdząca większość to "blogowe newsy" z Poltera. Potem trochę ze Strefy Forumowych RPG, wyszukiwarki Google. Parę wyszło z Gexe.pl, k20, Bagna (notka z 1 marca) oraz FB.

   Po 25 marca - Blogi RPG wybiły się na drugą pozycję, czyli tak jak spodziewałem się.

   Generalnie to poza odwiedzalnoscią z Poltera nie jest najlepiej. Ta notka jest pewnym testem, jak wychodzi popularność tylko z Blogów RPG oraz Facebooka - na razie jest przyzwoicie (powyżej 40 odsłon tego dnia). Niemniej będę szukać nowych miejsc, by ten blog rozpropagować.

   Usuń
  2. Dzięki za informacje. :) K20 najwięcej wejść ma z FB, na drugim miejscu są wyszukiwarki, potem Blogi RPG. Stawkę sensownych wyników zamykają Bagno i gry-fabularne. Z blogów najwięcej z Inspiracji i AF.

   Fenomenem ostatnich kilku dni jest ten filmik:
   http://www.youtube.com/watch?v=5lWv_WBM2Mg
   200 wejść w 2-3 dni. Może to YT będzie tym "nowym miejscem"? ;)

   Usuń
  3. Jeśli k20 ma ponad 200 "Like'ów" na FB, to nic dziwnego.

   Co do tego video od Esgarotha - ten Let'sPlayerowiec ma niemal dziesięć tysięcy subskrypcji. Jak coś zareklamuje, to ponad setka wejść pewna.

   Zresztą, gdybym pod kilkunastoma YouTube'erami mającymi ponad 20k subskrypcji - pod kilkoma filmikami każdy - umiejętnie spamowałbym linkiem do AF, pewnie także miałbym jednorazowo parę setek wejść w dobę. Co prawda wtedy byłbym u tych użytkowników zablokowany, ale jednak... ;)

   Kiedyś próbowałem coś z Dwiema Minutami Zawiści, ale dośc szybko zrezygnowałem. Co prawda teraz sprzęt mam trochę lepszy i więcej praktyki z realizacji dźwięku, lecz pewnie i tak musiałbym robić video w związku z RPG, by miało to jakiekolwiek szanse powodzenia.

   Usuń