czwartek, 31 maja 2012

Karnawał Blogowy #31 - Broń w RPG - podsumowanie

Karnawał Blogowy RPG
Dzisiejszego dnia zakończy się 31. edycja Karnawału Blogowego, na temat "Broń w RPG". Z tej okazji ostanowiłem podsumować ją, jako że pod tę edycję napisano przyzwoitą ilość tekstów o różnej (najczęściej - dobrej i lepszej) jakości. Mogę stwierdzić, że 31. edycja KB udała się i odniosła trochę większy sukces niż dwie poprzednie.

Złożono dziewiętnaście prac, lista według kolejności chronologicznej:
2. Behir na "Zapiskach potwora na pół etatu"
16. dzemeuksis na quodmeturbat - Fetyszyzacja broni
17. Favriell na Polterze - Najniebezpieczniejsza broń w RPG

18. zegarmistrz na Polterze - Dlaczego nie lubię broni historycznej?

19. Bard na Kuźnii Dram - Broń w grze fabularnej 

Dziewiętnaście tekstów, z czego 7 na Polterze. Tylko jeden tekst napisany przez przedstawicielkę płci pięknej. 15 tekstów napisanych w pierwszej połowie miesiąca. Niektóre z tekstów wzbudziły szerokie dyskusje w komentarzach. 19 prac to nieźle, aczkolwiek w drugiej połowie maja tempo składania prac zdecydowanie opadło. Uogólniając uważam, że poprowadzenie 31. edycji KB okazało się moim sukcesem.

Warfare, fot. Svadilfari, licencja CC BY-NC 2.0
O czym pisano? Temat "Broni w RPG" przez uczestników został ujęty bardzo szeroko. Pojawiały się prace pod konkretny system RPG, almanachy oraz zbiory przykładów zastosowania, jak i utwory na kształt felietonów omawiające konkretne zagadnienie. Porównywano także aspekt broni do zachowań ludzkich oraz narzędzi na sesjach RPG.

Dobrym pomysłem było poszerzenie tematu z roboczego ("Broń palna w RPG"), bowiem do pierwotnej jego wersji pasuje może pięć podanych utworów (plus/minus jeden). Co prawda uważam, że o broni palnej można wiele napisać, najwyraźniej jednak ten wątek nie wydaje się popularny w internetowej części polskiej erpegowej społeczności.

Zostaje mi podziękować za składane prace oraz możliwość poprowadzenia majowej '12 edycji. Zapraszam na 32. edycję Karnawału Blogowego:

2 komentarze:

 1. Drobny błąd - przed podaniem listy, w pierwszym akapicie, napisałeś, że tekstów było osiemnaście.

  Ogółem fajna edycja karnawału, dzięki.

  vobonosc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprawione.

   Błąd (błędy - jeszcze w innym miejscu się pojawił) pojawił się dlatego, ponieważ przed 9-tą doszła kolejna praca i w pośpiechu popełniłem omyłkę. ;)

   Usuń