wtorek, 1 maja 2012

Po dwóch miesiącach AF...

Allgemeine Festung jest już dwa miesiące. Uznałem, że co miesiąc będę robić minipodsumowania miesiąca blogowania. Jest co podsumowywać, na dobre i inne. W dużym uproszczeniu, postęp jest i to nie mały.

Garść statystyk, od 1 do 30 kwietnia.
Liczba odsłon: ~3229 (o 493 więcej w marcu '12)
 - Daje to średnią ~107,6(3) wejsć na dzień 
Liczba "Lubiących" na Facebooku: 9 (+3)
Liczba Obserwatorów Bloggera: 19 (0)
Liczba komentarzy na blogu: 61
Liczba tekstów: 11

Tempo rozpowszechnienia informacji o istnieniu AF w Internecie nie maleje. Ba, w końcu dociągnąłem w pobliże "trzech tysięcy odsłon w miesiącu". Komentarzy więcej mimo mniejszej liczby tekstów. Analogicznie dla odsłon - jak na 11 tekstów, ich ilość jest naprawdę dobra. Sprawa agregatów bez zmian - głównie Blogi RPG.

Tekstów pod etykietę "Teoria RPG" nie było zbyt wiele - raptem jeden - i w sumie nawet lepiej. Jedyny artykuł z tej kategorii okazał się niewypałem z mojej strony. Podobnie jak niedoszła seria raportów z sesji "Savage World of Ice and Fire" - ekipa z różnych przyczyn rozpadła się przed następną sesją. Za tę wpadkę blogową przepraszam. Będę musiał poważnie zastanowić się, czy przy następnych okazjach pisać raporty z sesji (a jeśli tak - w jakim trybie pisania i publikacji).

Zadowala mnie to, że tym razem udało mi się utrzymać jako taki poziom oraz tempo publikacji bez wyraźnego udziału relacji z sesji RPG.

Najpopularniejsze treści blogowe AF w kwietniu:
Subiektywny słowniczek wypaczeń RPGowych - 497 wejść, 15 komentarzy
Subiektywny słowniczek wypaczeń RPGowych #2 - 271 wejść, 7 komentarzy
[KB #30] Wszyscy jesteśmy zbrodniarzami - 189 wejść, 8 komentarzy
Savage World of Ice and Fire #1 - 181 wejść, 9 komentarzy
Ciekawostki z Arsenału Czarnego Prochu - 177 wejść, 1 komentarz


Zaskakuje mnie głównie duża "oglądalność" subiektywnego słowniczka wypaczeń RPGowych. Tym wynikom towarzyszył rekord w dobowej ilości odsłon - 386 oraz trochę ponad 600 po 72h od publikacji. Wychodzi na to, że jednak notki z nutami flejmu są najczęściej czytane... Niegorszy wynik zanotował jedyny raport z "Savage World of Ice and Fire" - 236 odsłon całego bloga w pierwszym dniu. Podejrzewam, że gdyby przygodę kontynuować i napisać kolejne AP-ki 23. i 30. kwietnia, pewnie miałyby co najmniej po 120 wejść.

Reszta rezultatów przyzwoita, spostrzegam jednak, że zasadniczo teksty bardziej konkretne i lepsze merytoryczne mają mniej komentarzy (jesli mają więcej niż czyjś komentarz + moja odpowiedź na niego, to już spory sukces). Osobiście nie zamierzam wszczyniać flejmogennych wpisów tylko po to, by nabić sobie odsłony i komentarze. Nie po to prowadzę Allgemeine Festung. 

Można już ocenić popularność zakładek blogowych. "Co to jest RPG?" ma co prawda tylko 64 odsłony od wstawienia (7 marca), lecz już jest na drugiej pozycji w wyszukiwarce Google (wg lokalizacji warszawskiej) na zapytanie "co to jest rpg". Inne zakładki ("Skrótem przez RPG", "Narzędzia") cieszą się mniejszą liczbą odsłon, aczkolwiek i tak w obu przypadkach mowa o liczbach większych niż 30.

Miło byłoby w maju ponownie zbliżyć się do trzech tysięcy odsłon miesięcznie, tym razem bez tekstów o flejmogennej nucie.

1 komentarz:

  1. Mansfeldzie, liczy się jakość, nie ilość. Możesz mieć mnóstwo odsłon mnóstwa wrzuconych tekstów, a żaden z nich może nie być merytoryczny i... ciekawy choćby. To, że ludzie wchodzą na Twojego bloga, wcale nie oznacza że jest on popularny czy wartościowy. Zwłaszcza wartościowy.
    Lepiej żebyś wrzucił jeden tekst na miesiąc czy dwa miesiące, ale ciekawy, na dobry temat, porządnie napisany, wyedytowany, sprawdzony i przemyślany. Zalewanie blogosfery mnóstwem bezwartościowych notek tylko ją zaśmieca.

    OdpowiedzUsuń