środa, 2 września 2020

[BW] Bracia Witalijscy - sesja 5+0

Napiszę to szczerze. Potencjał kampanii "Braci Witalijskich" jest zbyt duży by go ot tak zmarnować. Dlatego też kiedy trzeci z oryginalnych graczy, Kamil (grający magnatem kupcem Olivierem fra Holmbergiem) wrócił po covidowej opiece nad swoją rodziną, postanowiliśmy raz jeszcze dać szansę temu "projektowi". Gramy więc w trybie 1+2, ja, Robert (grający Jakobem Steinem) oraz Kamil. 

Skoro czytacie ten tekst, to znaczy że szósta ("pierwsza nowa") sesja się odbyła i nie było znaczących kwaśów na niej...

Spotkaliśmy się na 1,5 godziny w ramach "sesji zero", aby przede wszystkim upewnić się że nas wszystkich interesuje Sytuacja, aby zweryfikować samą Sytuację, zweryfikować BITy postaci graczy (zwłaszcza Oliviera), a na koniec nadrobić 142 dni Practice dla Oliviera za absencję na trzech ostatnich sesjach...

Sytuacja jest następująca: 16 marca 1395 roku Jakob i Olivier wyruszają ze swoją małą flotą piracką aby złupić Hel oraz odwiedzić Pomorze Gdańskie dla własnych celów prywatnych. W międzyczasie na kwiecień i maj szykuje się wielka historyczna operacja wojskowa Braci Witalijskich aby uderzyć w samą Danię!

Aby nie przeciągać dalej, rezultat czyli nowe Beliefy:

Jakob Stein, gdańszczanin, kapitan własnej floty złożonej z dwóch statków Oliviera oraz zdobyczny Jakoba. 
  1. Olivier Holmberg to ważny sprzymierzeniec. Dzięki udanemu rajdowi na Hel postaram się aby Bracia Witalijscy uznali go za swego.
  2. Pewnego dnia znów będziemy razem z Heleną, a jej mąż Christian Schendel odczuje moją zemstę. Uwolnię Helenę z klasztoru, podstępem lub w razie konieczności siłą.
  3. Tej wiosny Krzyżacy poznają co to gniew Jakoba Steina. Pierwszy przekona się o tym komtur Fredry av Bioern.
Gwoli ścisłości, tym klasztorem jest ten żeński cysterski w Żarnowcu.

Olivier fra Holmberg, duński szlachcic i bogaty kupiec, jedyny ocalały Hanzeatyta w Gotlandii:
  1. Krzyżacy zagrażają Hanzeatytom Muszę nakłonić kilku wpływowych kupców z Gdańska, by sprzymierzyli się ze mną w walce przeciwko Zakonowi.
  2. Widzę potencjał w Młodym Steinie. Dzięki temu zdolnemu młodzianowi moja flota wzbogaci się o kolejne okręty, co pomoże nam w walce z Zakonem.
  3. Nie patrząc na koszta wyślę moją rodzinę do słonecznej Portugalii.
Natomiast rezultat 142 dni "na praktyki" dla Oliviera to przede wszystkim podniesienie Haggling (z B4 do B5), Persuasion (z B3 do B4) oraz znaczące kroki aby nauczyć się posługiwać mieczem (jeszcze nie odblokowalny, postęp 3/7). Zatem nie powinien on odstępować w "power levelu" od Jakoba Steina, który jednak doświadczył testowania skilli oraz cech przez bite pięć sesji...

Zaś Lifestyle Maintenane roll dla Oliviera zostawiłem na początek sesji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz