piątek, 11 stycznia 2013

AF poleca - Dekadzień #9

Dekadzień dziewiąty, trochę w polskim erpegowym internecie się dzieje. A to kolejne "oficjalne" podsumowania roczne, a to 39. edycję Karnawału Blogowego. Tym razem, od 1 stycznia do 10 stycznia, znalezione linki między innymi o "dziennikarstwie erpegowym", SRD do Travellera, jakimś generatorze dla BNów i tym podobne. 

Zbiorczo licząc G+, pewną grupę Facebookową oraz Blogi RPG, odnoszę wrażenie, że na początku tego roku trochę sporo się dyskutuje. Najwyraźniej jest potrzeba o tym, aby wciąż gadać o "turlaniu & opowiadaniu", o tym że dobre tematyczne blogi o RPG robią więcej niż portale internetowe o fantastyce. Tak przy okazji, strona Allgemeine Festung ma FB ma aż 15 fanów.

2 stycznia
"'Czysta' mapa Starego Świata" od Borejki - jak ktoś woli, ma kolorową i w niemałym formacje mapkę przedstawiającą Stary Świat. Do samodzielnego wypełnienia nazwami geograficznymi, politycznymi oraz miastami.

4 stycznia
"Traveller SRD" od Paladyna - Paladyn rzucił newsa o tym, że już jest Traveler SRD. Jest co przeglądać i to za darmo.

"[KB #39] Bo fantazja jest od tego..." od Misiołaka - może to i wpis na Karnawał Blogowy, do tego stricte personalny, ale podoba mi się - nawet się z nim zgadzam i po części utożsamiam

5 stycznia
"Abstrakty motywacji" od bohomaza - trzy rzuty (pięć kostek) i motywacja bohatera gotowa. Interesujące

6 stycznia
"O dziennikarstwie RPGowym słów kilka" od Av - w sumie to odpowiedź na wpis Pana Borejki, niemniej ciekawy (w kontekście tej pary tekstów).

7 stycznia
"Jak założyć blog #3 - Nasłuchiwanie blogosfery" od kbendera - jak złożyć na Wordpressie zmiksowane RSS z blogów i zamieścić go na widgecie (na WP). Miło, że kbender wraca do cyklu.

Bonus
Farcast - blog anglojęzyczny na temat Eclipse Phase. Codziennie pojawiaj się artykuł na 500 slów 

photo credit: Ydolon via Flickr via cc nc sa 2.0

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz